Lucka 1
Rätt svar: BibaBad
Vinnare:
Ingela Olofsson, Märsta
Malin Karlsson, Fristad
Ingela Peistorpet, Säffle
Thommy Johansson, Eksjö
Jan Persson, Arkelstorp
Liss Abrahamsson, Grimsås
Therese Lagerquist, Uppsala
Carina Winholt, Löddeköpinge
Lena Sundqvist, Segersta
Filip Lagerqvist, Stockholm
Lucka 2
Rätt svar: Ica
Vinnare:
Britt-Marie Svensson, Höllviken
Thomas Arwidsson, Forserum
Magnus Svensson, Ludvika
Marta Hagenström, Sala
Ewa Karmsjö-Jarl, Åby
Mikael Svensson, Matfors
Kristina Olsson, Bjärred
Bibbi Knutsson, Dalsjöfors
Maria Smilevska, Göteborg
Eva Dahlgren, Huskvarna
Lucka 3
Rätt svar: 3 butiker
Vinnare:
Vinst nr 1 (Lampa): Rickard Granberg, Umeå
Vinst nr 2 (Ögon 65 x 115 cm, svart dekor): Sara Cronholm, Göteborg
Vinst nr 3 (Halsband, armband, ring, örhängen): Seija Karvo, Borås
Vinst nr 4 (60 min support inom datorer & nätverk): Olov Andersson, Figeholm
Vinst nr 5 (Vackra plisségardiner: Fredrik Nykvist, Karlstad
Vinst nr 6 (Termostat avsedd för golvvärme): Maria Nordin, Lysekil
Vinst nr 7 (Yogaset): Monica Fahlgren, Vara
Vinst nr 8 (Jensen Bowl 2 pack): Christina Berglund, Skorped
Vinst nr 9 (Ekologisk kroppsvård): Anne Adolfsson, Åby
Vinst nr 10 (Ett spännande bokpaket): Ingrid Bergström, Malmö
Lucka 4
Rätt svar: Styrbjörn, motor till skottkärran, Fotbollsstrumpan Antisore, ELIQ, Mysljus.
Vinnare:
Jenny Björk, Saltsjö-Boo
David Boudrée, Skogås
Christoffer Wallroth, Lidköping
Susanne Sörensen, Smedjebacken
Marina Guldström, Stånga
Annika Jonsson, Ängelholm
Sten Sandelin, Häljarp
Lucja Weremko, Oxie
Bengt Bengtsson, Hjärnarp
Liz Lagerqvist, Donsö
Lucka 5
Rätt svar: Reseguiden
Vinnare:
Veronica Plymoth, Mörrum
Karin Selling, Stockholm
Anna Carin Högstedt, Ljustorp
Ulla-Britt Johansson, Zinkgruvan
Jenny Sandell, Luleå
Lena Grip, Segeltorp
Pia Lundquist, Häljarp
Petra Vainionpää, Månstad
Marianne Broberg, Trosa
Katarina Sjöström, Härnösand
Lucka 6
Rätt svar: Di Weekend
Vinnare:
Annika Nilsson Pettersson, Tidan
Ingrid Wigheden, Rydebäck
Leif Svensson, Veinge
Elisa Aapola, Norrköping
Claes Frithzell, Höllviken
Lucka 7
Rätt svar: Roger Persson
Vinnare:
Rose-Marie Nordfeldt, Sävsjö
Nisse Henriksson, Uddevalla
Monica Matz, Gnesta
Lucka 8
Rätt svar: 32mm
Vinnare:
Rolf Jonsson, Sandviken
Kristina Forsberg, Nordmaling
Mikael Andersson, Södra Sunderbyn
Patrik Boväng, Våmhus
Anna Staberg, Mariestad
Lucka 9
Rätt svar: 22
Vinnare:
Maria Tönnberg Wallinder, Forshaga
Bo Samuelsson, Gråbo
Anri Zetterberg, Katrineholm
Eva-Lotte.Holgersson, Habo
Kjell Littorin, Säffle
Lucka 10
Rätt svar: Rektangulär pool 4 x 8 m
Vinnare:
Eleonore Jonssin Rudolphi, Delsbo
Ebon Espersson, Ystad
Christer Götling Svinnegarn, Enköping
Anneli Thörnroth, Motala
Gun-Mai Johansson, Åhus
Stefan Eugén, Västervik
Hans Kask, Partille
Peter Roemmelt, Alnö
Inka Pettersson, Borås
Maria Nydahl, Sandviken
Lucka 11
Rätt svar: 20 st
Vinnare:
Ulla Jönsson, Sjöbo
Jan Hessmo, Sködinge
Sture S Nilsson, Täby
Ritva Lagervik, Linköping
Monica Larson, Kalix
Hans Vallin, Härnösand
Maria Johansson, Hallstahammar
Birgitta Ranner, Vittangi
Doll Frelin, Jönköping
Alvar Andersson, Malmköping
Lucka 12
Rätt svar: Sveriges mest sålda spabad
Vinnare:
Rune Fornander, Jönköping
Margreth Petersson, Åkersberga
Kurt Hugosson, Norsjö
Lars-Göran Björck, Oxie
Göran Palm, Värnamo
Kjell Ideskär, Åtvidaberg
Birgitta Markström, Rimbo
Veronica Axelsson, Torsby
Birgitta Ranner, Vittangi
Anneli Jansson, Öregrund
Lucka 13
Rätt svar: 1998
Vinnare:
Lennart Björklund, Falun
Britt-Marie Bergman, Helsingborg
Solbritt Nilsson, Edane
Janice Törmälä, Skultuna
Jan Gustavsson, Färjestaden
Ann-Kristin Janelöv Eriksson, Kullavik
Cornelia Lundgren, Västerås
Timo Viiperi, Hofors
Anders Holmqvist, Veberöd
Johnny Svensson, Ystad
Lucka 14
Rätt svar: 2 stycken
Vinnare:
Magnus Ukkonen, Tierp
Lucka 15
Rätt svar: 35 års garanti
Vinnare:
Cristian Claesson, Lekeryd
Sylvia Lundqvist, Piteå
Håkan Jesperson, Viken
Yvonne Johansson, Älmhult
Bo Lindberg, Motala
Annika Nilsson, Linköping
Christer Engström, Säter
Iréne Jonsson, Örebro
Bert Allard, Örebro
Monica Eckerström, Jönköping
Lucka 16
Rätt svar: Kraftiga furureglar, tryckimpregnerad enligt NTR A klass.
Vinnare:
Lars Nyberg, Lund
Lena Wernholm, Färjestaden
Bo Sjölin, Oxie
Karin Lind, Sörberge
Mari-Anne B. Jonsson, Umeå
Viktor Skanebo, Örebro
Solweij Persson, Landskrona
Anders Bengtsson, Glimåkra
Sonia Johansson, Tullinge
Marianne Lundström, Malmköping
Lucka 17
Rätt svar: En kaffekopp
Vinnare:
Emma Lindberg, Borlänge
Ann-Louise Andersson, Österbymo
Lars Andersson, Istorp
Lennart Nilsson, Öjebyn
Anita Andersson, Ystad
Lucka 18
Rätt svar: 150 000 st
Vinnare:
Kerstin Blom Dror, Högsjö
Maria Jacobsson, Trelleborg
Mattias Hillerbrant, Rönninge
Åke Persson, Partille
Johanna Sjöborg, Lidingö
Göran Svanström, Mölndal
Solveig Lindh Winsa, Mora
Anita Gustafsson, Vagnhärad
Sture Enerstam, Gammelstad
Hellis Nilsson, Normaling
Vinnare lucka 19
Rätt svar: Ved, snabb-briketter och kol.
Vinnare:
Patricia Sebring, Helsingborg
Ulf Sjölén, Backe
Jeanette Rönnberg, Kramfors
Karl-Axel Cedergren, Bålsta
Birgitta Nord, Nyköping
Vinnare lucka 20
Rätt svar: Ja
1-3 vinnare:
Rigvor Andersson, Torshälla
Hans Carlsson, Västerljung
Gunnel Kock, Sävedalen
4-6 vinnare:
Helena Hjärthag, Falköping
Christer Engström, Säter
Eleonore Johnsson Rudolphi, Näsbyn
7-9 vinnare:
Alf Vikman, Luleå
Monica Andersson, Stenungsund
Ove Ståhlgren, Örebro
10-13 vinnare:
Björn Bertilsson, Kil
Christoffer Rathsman, Uppsala
Janet Karlman, Järvsö
Marianne Abnersson, Flen