Adventskalendern
Adventslucka 1 – Lindquist Heating
1:a pris: Sven Karlsson, Kungsängen
2:a pris: Annika Ek, Sköndal
3:e pris: Ove Kihlman, Skattkärr
Adventslucka 2 – DogBox
Melina Svärd, Eskilstuna
Pirjo Wilhelmson, Kristinehamn
Erik Paulsson, Lund
Adventslucka 3 – Wifog
Mia Jansson, Ängelholm
Adventslucka 4 – Greatdays
1:a pris: Mona Magnusson, Skene
2:a pris och 3:e pris: Berit Sivander, Huddinge och Elias Hallberg, Ljungbyholm
Julkalendern
Lucka 1 – DisplayFinder
Sara Sjöberg, Landskrona
Eino Larsson, Gällivare
Tobias Zettergren, Borlänge
Lucka 2 – Kalenderkungen
Peter Ekstrand, Tyresö
Signe Järnö, Umeå
Lucka 3 – Qstar
Linda Blomberg, Hultsfred
Ulf Ragnarsson, Timmernabben
Sven Nyström, Stensjön
Lucka 4 – CEWE
Lena Schönhult, Tyringe
Malin Stjernberg, Knislinge
Elisabet Palmred, Uppsala
Ronny Persson, Åstorp
Sven-Gunnar Nihlwing, Kalmar
Anna Grönberg, Valbo
Lars-Olov Hasselgren, Bollebygd
Jonas Jansson, Linköping
Tore Molén, Märsta
Elin Hansson, Munka-Ljungby
Lucka 5 – Vetro
Elisabeth Reiser, Sundsvall
Lucka 6 – Pålgrundarna
Annica Olsson, Norrköping
Lucka 7 – Vinäs Fönster
Camilla Berggren, Arnäsvall
Mats Moberg, Älvsjö
Lucka 8 – EDGE
Anna Larsson, Hässleholm
Bengt Gustavsson, Korsberga
Anneli Adenstedt, Tyresö
Lucka 9 – Xwine
1:a pris: Ola Lundqvist, Norrtälje
2:a pris: Ulrika Axelsson, Göteborg
3:e pris: Christian Erlandsson, Fjärås
Lucka 10 – Sotarns Badtunnor
Markus Lago, Ödeshög
Lucka 11 – Kattbox
Annsophie Elonsson, Rönnäng
Michaela Ambjörnsson, Karlstad
Lucka 12 – Convallaria Förlag
Marco Nilsson, Piteå
Ingalill Veron, Ekshärad
Anne-Louise Andersson, Kalmar
Lucka 13 – Grand Frank
Olof Schüberg, Visby
Lucka 14 – Harald Nyborg
Owe Singbrant, Åhus
Lucka 15 – Skyltmax
1:a pris: Nina Gillemo Andersson, Halmstad
2:a pris: Patrik Numminen, Tullinge
3:e pris: Senja Willman, Skövde
Lucka 16 – Pumpia
Adrian Johansson, Jönköping
Lucka 17 – Djurpaketet
Helene Andersson, Älta
Kurt Runhäll, Karlstad
Mikael Schale, Västra Frölunda
Lucka 18 – Produkttorget
Jessica Lodin, Östersund
Pernilla Nylund, Vindeln
Carina Svensson, Ronneby
Simon Axelsson, Grytgöl
Lars Staberg, Mariestad
Pernilla Fransson, Uddevalla
Lucka 19 – Lendify
Kerstin Rangenmark, Malmö
Philip Pålsson, Umeå
Thomas Gustavsson, Moholm
Lucka 20 – Skånska Byggvaror
Maud Rosendahl, Tystberga
Daniel Söderman, Vällingby
Klaus Lange, Nyköping
Christina Frisberg, Norrköping
Mikael Frick, Skogstorp
Jessica Tinglöw, Kungsör
Agneta Andersson, Sundsvall
Catrin Sederström, Linköping
Maria Olsson, Huddinge
Per Persson, Stockholm
Lucka 21 – Tormek
Roland Matton, Västerås
Lucka 22 – Mirro
Jennie Nordström, Torshälla
Lucka 23 – Xwine
1:a pris: Inger Lindberg, Slöinge
2:a pris: Malin Nordström, Hindås
3:e pris: Sune Linder, Nyköping
Lucka 24 – Stöldskyddsföreningen
Claus Christiansen, Tomelilla
Hanna Green, Örebro